UV Drying machine TM-1300UVF
Dongguan Luen Cheong Printing Equipment Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
UV Drying machine TM-1300UVF
Brand Name : LC
Model Number : TM-1300UVF
Certification : CE
Place of Origin : China
MOQ : 1set
Payment Terms : L/C,D/A,D/P,T/T
Delivery Time : 35days
Packaging Details : WOODEN CASE
Model NO : TM-1300UVF
UV Drying products : 1300*1300mm
Conveyor belt size : L4800* W1400MM
Total wattage : 38KW
Conveyor speed : 0~10m/min
Machine Dimension : L*W*H6600*1700*1600mm
Weight : 1080kg
Contact Now
LC Industrial Automatic UV Curing System Fast Drying, High Stability
Specification
UV Drying machine TM-1300UVF
Model number TM-200UVF TM-300UVF TM-1300UVF
style Desktop Desktop Desktop
max product width 200mm 300mm 400mm
max product length 1000mm 1200mm 1200mm
UV Process shine area 200* 1000mm 300* 1200mm 400* 1200mm
Conveyer speed: 0-10m/min 0-10m/min 0-10m/min
UV Lamp power 2KW * 1 PCS/ 2KW * 2 PCS/ 2KW * 2 PCS/
conveyer belt size 200* 1000mm 300* 1200mm 400* 1200mm
UV Machine Dimension: 1100* 220* 750mm 1300* 320* 750mm 1300* 420* 750mm